Úvodní strana
Vyhledávač

Čtenářský deník
Maturitní otázky
Studijní materiály

Anglický jazyk
Biologie
Český jazyk
Dějepis
Fyzika
Hudební výchova
Chemie
Literatura
Matematika
Německý jazyk
Psychologie
Výpočetní technika
Výtvarná výchova
Zeměpis
ZSV

Historie webu

První nápad na vznik tohoto webu se zrodil v mé hlavě. Chtěl jsem udělat stránky, které by mohly být nějak prospěšné ... dlouho sem nevěděl o čem – hlavou mi prolétla kupa nápadů, až mne nakonec napadlo, že bych mohl tak trochu navázat na tercii, kdy jsem si všechno učivo, co jsme probírali, přepisoval doma na psacím stroji. Rozhodl jsem, že tato myšlenka nesmí zůstat nenaplněna! :)

Zmínil jsem se o tom kamarádce (Rychlíkovi) a ta mi hned ochotně navrhla, že mi s přepisováním pomůže – přepisovat veškerou látku jednou osobou by asi opravdu nebylo únosné :D. Tak jsem její nabídky potěšeně využil. Rozdělili jsme si předměty, které kdo bude přepisovat a v lednu 2006 jsme začali s prací. Já sem začal vymýšlet design stránek a ke konci února jsem byl s prací hotov. (na stránkách se celkem vystřídaly 3 různé designy) Našli jsme vhodnou doménu – http://ucitse.kvalitne.cz – vcelku se nám zamlouvala. Jediný problém byl, že tento účet byl u webzdarma.cz, kde je velikost účtu omezena 50 MB, to nám však zatím stačilo a tudíž jsme neměli důvod to nějak víc řešit :).

V březnu 2006 jsme po jarních prázdninách začali informovat naše spolužáky o těchto stránkách a nedlouho poté jsme do redakce (lidé, kteří přepisují) přibrali Samstaga – ve třech se to lépe táhne :).

K našemu potěšení se redakce začala docela slušně rozrůstat. Během několika let našeho studia se různě měnila a její aktuální složení (ale i lidi, kteří přepisovali dřív) najdete v sekci Redakce. Zajímavostí je, že na stránky už nepřispívají jenom studenti, ale i jeden učitel.

Na jaře 2007 se o stránky začal zajímat náš třídní webmaster KanjeC – trochu poupravil design, zavedl do stránek administrační systém a hlavně "uklidil" zdrojový kód. Také jsme se dohodli, že stránky přesuneme z hlavního důvodu místa na jeho doménu, která se nám stane hostitelskou. Změnila se tak adresa na http://ucitse.vitej.net.

Další větší změnou administrační a menší změnou designu prošli stránky na jaře 2008. Objevilo se mnoho nových vychytávek, tak aby stránky byli co nejpohodlnější jak pro návštěvníky, tak pro samotnou redakci.

Hlavní náplní je, aby stránky sloužily všem studentům – nejen naší třídy a školy - třeba když jsou nemocní tak, aby se jim lépe látka doháněla a pochopila.

Doufám, že v přepisování setrváme až do maturity, kde se naše cesty rozdělí :).

- Blackmouser -


-------------------------
Začátek a filozofie projektu Lukáš Hrubý - luk.hruby@gmail.com, kód a redesign Ondřej Hornig - hornig@gmail.com.
Zbytek zbyl na členy redakce. I jim díky!

Mapa webu || © 2003 - 2022 || Kvalitní nářadí skladem najdete v Nářadí Hornig!

...jdi nahoru...