Úvodní strana
Vyhledávač

Čtenářský deník
Maturitní otázky
Studijní materiály

Anglický jazyk
Biologie
Český jazyk
Dějepis
Fyzika
Hudební výchova
Chemie
Literatura
Matematika
Německý jazyk
Psychologie
Výpočetní technika
Výtvarná výchova
Zeměpis
ZSV

Škola taháku :)

Tahák existuje již od dob, kdy existuje škola, respektive od dob, kdy se začaly psát písemky. Již v dobách, kdy se ještě psalo pery namáčenými v kalamáři, bychom našli nenápadný tahák žáčka, jenž se nenaučil latinský text. Jenomže někdo by řekl:"Co mi je do minulosti, když dnes žiji v době plně technické a pery se již nepíše?" Podívejme se tedy na dnešní školu a taháky.

Tahák je věcička dobrá a tři učitelé z pěti ho doporučují (teda alespoň si udělat). Při psaní taháku si to, co píšete,krásně zapamatujete (nebo alespoň něco), a ještě si navíc utřídíte své již tak dost nepřehledné :-) zápisky. Naprosto tedy postrádá smysl tahák, který si od někoho například okopírujete. V horším případě zaplatíte za kopírku, a navíc se v takovémto taháku nevyznáte. Když tahák, tak poctivě vlastnoručně udělaný!

Nyní se pojďme na některé typy taháku podívat.

1. Dobrý soused
Mít v lavici dobrého souseda - to je jistě základ dobré písemky (teda pokud se to sami nenašrotíme:-)). Můžeme od něj látku opsat, nebo pokud je například neklid ve třídě a učitel v bezpečné vzdálenosti, tak se s ním klidně, ale hlavně rychle, domluvit ústně.

2. Sešit v lavici
Pokud si nestihneme zhotovit žádný tahák, tak ještě pořád není konec světa (v našem případě 5 nebo v lepším případě 4 z písemky:-)). Do lavice, nebo na nějaké jiné místo našim očím dosažitelné si dáme sešit a v nestřežené chvíli můžeme v něm i listovat. Je to velmi dobré, ale někdy trochu nepraktické.

3. Čím větší tahák, tím méně viditelný
Ze staré praxe je známo, že čím větší tahák je, tím méně je většinou nápadný. Takže například žáci sedící u nástěnky si mohou pověsit tahák klidně na papíru formátu například A3 a učitel si toho třeba vůbec nemusí všimnout, a i kdyby si náhodou všimnul, tak se můžete vymluvit, že to máte v rámci opakování zpracovaný přehled učiva;-).

4. Pivní tácek
Další z praxe osvědčených taháků. Na spodní desku lavice si na kraj přiděláme připínáčkem pivní tácek tak, abychom ho mohli otáčet pod lavici a ven. Poté si stačí na něj napsat látku, kterou potřebujeme, a občas ho o písemce vytočit.

5. Lavice
Lavice jistí vše. Tužkou napsaný tahák a schovaný například pod písemkou je v podstatě neobjevitelný.

No, a zbylé taháky by asi již nemělo cenu uvádět, protože jestli jste v této branži alespon trochu zběhlí, tak je znáte až dost dobře.

Tak tahákům a jejich správnému užívání třikrát zdar!

- Blackmouser -

P.S. Když se blíží učitel a vy máte tahák, tak se ho nikdy nesnažte schovat prudkými nápadnými pohyby!


-------------------------
Začátek a filozofie projektu Lukáš Hrubý - luk.hruby@gmail.com, kód a redesign Ondřej Hornig - hornig@gmail.com.
Zbytek zbyl na členy redakce. I jim díky!

Mapa webu || © 2003 - 2022 || Kvalitní nářadí skladem najdete v Nářadí Hornig!

...jdi nahoru...